facebook logo20

O przedszkolu

image

Kim jesteśmy?

Jesteśmy placówką, która za nadrzędny cel postawiła sobie wychowanie dzieci w taki sposób, by wyrośli na dorosłych gotowych na wszelkie wyzwania.
 
Pomagają nam w tym filary Planu Daltońskiego, którymi kierujemy się w naszej pracy. To efektywna droga do ukształtowania kompetencji takich jak samoświadomość, zdolność adaptacji, kreatywność, rozwiązywanie problemów, praca w grupie oraz samorefleksja. Plan Daltoński uwzględnia to, że każde dziecko jest inne, ma swój własny, niepowtarzalny temperament. Uczymy przedszkolaki,jak skupić uwagę, wykorzystać swoją energię, podejmować własne decyzje.
Naszą ofertę edukacyjną dopełnia zdrowa i smaczna kuchnia oparta na dużej ilości warzyw, owoców i kasz, co kształtuje zdrowe nawyki od najmłodszych lat, wzmacnia odporność i wspomaga prawidłowy rozwój.

Wychowujemy dziecko XXI w

W naszych żłobkach i przedszkolach wprowadzona została intensywna nauka języka angielskiego. Jest to język bardzo przyszłościowy, więc częsta styczność z nim od najmłodszych lat niesie ze sobą ogromne korzyści. Zajęcia prowadzone są przez lektorów firmy, która pod wielu lat uczy małe dzieci języka angielskiego poprzez zabawę. 
Dbamy o rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności społecznych. Uważamy, iż są one równie ważne jak rozwój poznawczy. Dokładamy wszelkich starań, by nasze dzieci były otwarte, ciekawe świata oraz zawsze wierzyły w siebie. 
Każdego dnia zapewniamy naszym wychowankom solidną porcję ruchu. Gimnastyka korekcyjna, KanGo, Przedszkoliada - to oferta idealna nawet dla najbardziej aktywnych małych sportowców! 
Podczas zajęć wykonujemy eksperymenty, bawimy się z darami Froebla, a także uczymy, jak w twórczy sposób wykorzystywać najnowsze technologie. 
Jesteśmy otwarci na świat i ludzi. Współpracujemy z wieloma instytucjami kultury i nauki oraz innymi przedszkolami. Zapraszamy również do współpracy rodziców.
image
image

Plan Daltońskiej

"Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko, co dziecko potrafi - nauczycielowi zrobić nie wolno"
(H. Parkhurst)
 
WSPÓŁPRACA,
SAMODZIELNOŚĆ,
ODPOWIEDZIALNOŚĆ,
REFLEKSJA 
 
Są to umiejętności, które przydają nam się przez całe życie i zawsze posiadanie ich jest poważnym atutem. Jak je zdobyć? Odpowiedzią jest Plan Daltoński. W naszym przedszkolu umożliwiamy dziecku samodzielne poznawanie świata. Dziecko odkrywa różne zjawiska, nauczyciel za nim podąża, pozostając w cieniu. Całe nauczanie i wychowanie nie warte byłoby złamanego grosza, gdyby przez nie traciło się ciekawość, radość i odwagę.

Poznaj naszą kadrę

Oliwia Siewior
Oliwia SiewiorNauczyciel
Madina Bachewa
Madina BachewaWoźna
Ewelina Machcińska
Ewelina MachcińskaNauczyciel
Aleksandra Borkowicz
Aleksandra BorkowiczPomoc
Anna Muszyńska
Anna MuszyńskaPomoc

logo hipcio2

Żłobek

HIPCIO - MARYNARZY Żłobek (granatowy)
Niepubliczny Żłobek HIPCIO - MARYNARZY
ul. Gen.Kopańskiego 2-4
71-050 Szczecin
tel. 660-636-100

Przedszkole

HIPCIO - MARYNARZY Przedszkole (żółty)
Niepubliczne Przedszkole HIPCIO - MARYNARZY
ul. Gen.Kopańskiego 2-4
71-050 Szczecin
tel. 784 452 771